دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

پلیس از مردم برای مردم و در خدمت مردم است

ایسنا/لرستان فرمانده انتظامی لرستان گفت: امروز پلیس از مردم با مردم و در خدمت مردم است.  


سردار یحیی الهی، هفتم شهریورماه در همایش بزرگ امنیت محله محور ریش سفیدان، معتمدین، متنفذین و سران ایلات و طوایف که در شهرستان الیگودرز برگزار شد، ضمن تبریک هفته دولت به دولتمردان جمهوری اسلامی و تسلیت ایام اربعین و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت بخصوص شهیدان رجایی و باهنر و شهدای حرم و حریم ۶۱۳ شهید با غیرت شهرستان الیگودرز و شهدای امنیت اظهار کرد: مهمترین وظیفه نیروی انتظامی تأمین امنیت و آسایش مردم است، و این آرامش و امنیت با مشارکت همه آحاد جامعه بخصوص شما بوجود می‌آید.


وی با اشاره به دو نعمت امنیت و سلامت تصریح کرد: امنیت بزرگ‌ترین و مهم‌ترین نیاز جامعه امروزی است و در سایه امنیت پایدار سلامتی، آرامش و آسایش حاصل می‌شود، که نیروی انتظامی در راستای ارتقاء اعتماد مردم به پلیس همواره با رویکرد جامعه محوری در خدمات‌رسانی به مردم تلاش می‌کند و خود را خادم و نوکر مردم می‌داند و در این راه از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نمی‌کند.


الهی با بیان اینکه هدف پلیس در جامعه کسب رضایتمندی و اعتمادسازی مردم است، بیان کرد: امروز پلیس تأمین و حفظ امنیت جامعه را به عنوان تکلیف الهی دنبال می‌کند تا امنیت و سلامت که دو نعمت ناشناخته در بین انسان‌هاست متجلی شود.


فرمانده انتظامی لرستان با اشاره زحمات کارکنان انتظامی و مدافعان سلامت در ایام کرونا افزود: بدون شک سلامتی یک نعمت بزرگ الهی است و در فرهنگ متعالی اسلام سلامتی به عنوان یک ارزش، سرمایه و نعمت مطرح شده و ثبات و امنیت برای تأمین حفظ و ارتقای سلامتی یکی از مهم ترین نیازهاست، به طوری که بدون وجود امنیت توسعه سلامت محقق نمی‌شود.


وی بر لزوم همراهی و همکاری مردم و پلیس، در تولید امنیت پایدار خاطرنشان کرد: تا ناامنی پیش نیاید انسان قدر امنیت را نمی‌داند، اگر مردم و پلیس، پشتیبان هم نباشند، امنیت برقرار نخواهد شد.


الهی یکی دیگر از راهبردهای انتظامی را طرح پلیس محله محور عنوان کرد و افزود: در این طرح، مردم و بخصوص معتمدین و متنفذین محلات، با پلیس مشارکت می کنند و در رفع مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی نقش مؤثری دارند.


فرمانده انتظامی لرستان یکی دیگر از وظایف بزرگان و متنفذین را ضرورت همراهی مردم و پلیس را برقراری امنیت دانست و گفت: این همراهی، بزرگترین مؤلفه در برقراری امنیت است تا بتوانیم با تلاش جهادی، پاسخگوی مطالبات مردم باشیم.


وی ادامه داد: امروز ما با چند هدف محضر شما بزرگان رسیدیم، شما جایگاه شرعی، معنوی و قانونی در بین مردم دارید، پیامبر اکرم (ص) فرمودند: بزرگان و ریش سفیدان در بین مردم جایگاه پیامبری دارند، خیلی جایگاه مهمی است و قطعا آنچه از طرف معصومین به عنوان تکلیف نسبت داده شده در آینده و فردای قیامت از ما سئوال خواهد شد.


الهی تصریح کرد: گاهی اتفاق می‌افتد در یک مراسمی قتلی بر اثر تیراندازی به وقوع می‌پیوندد که دل انسان به درد می‌آید، جوان یا شخصی جانش را از دست می‌دهد و شخصی دیگر باید مجازات و محاکمه شود و هر دو طرف و دو طایفه دچار خسران می‌شوند و از خیلی از پرونده‌ها و موارد می‌توان پیشگیری کرد بایستی یک بزرگی پا پیش بگذارد و اجازه ندهد این چنین اتفاقی بیفتد این وظیفه و تکلیف شرعی است که همه شما بزرگان نباید بگذارید اتفاق ناگواری بیفتد، حرف شما تأثیرگذار تر از حرف ماست، برای پیشگیری از اتفاقات بخصوص در موضوع تیر اندازی‌ها تلاش کنید.


این مقام انتظامی با اشاره به آیات و روایات به نقش اتحاد و همدلی مردم در تولید امنیت پایدار پرداخت و گفت: ایجاد انس و الفت و همدلی بین طوایف یکی از وظایف شما بزرگان است.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیمیدکی شاپ فروشگاه لوازم مزدا
بیشتر بخوانیمشیرآلات بهداشتی

دیدگاهتان را بنویسید